Okolica


Znajdujemy się tuż przy najdłuższej w Polsce trasie rowerowej Green Velo.

Największym urokiem naszej okolicy jest odległy o kilka kroków Zalew Wiślany. Zarówno latem, jak i zimą można tu uprawiać sport. W mroźne zimy zalew całkowicie zamarza, stając się rajem dla bojerowców, łyżwiarzy, a także dla wędkujących na lodzie. Latem zależnie od pogody, można uprawiać tu niemalże wszystkie sporty wodne, łącznie z nurkowaniem. Nasze równinne, płaskie tereny poprzecinane są kratkami betonowych, polnych i leśnych dróg oraz ścieżek wymarzonych dla trekkingu, rowerzystów i biegaczy. Tereny ekologicznie czyste, świeże, przepełnione jodem i ozonem powietrze każdemu zagwarantuje udany relaks i zdrowy wypoczynek. Nowa Pasłęka to wieś rybacka. Cudowne miejsce dla smakoszy ryb.

W okolicach jest wiele miejsc wartych zobaczenia i zwiedzenia. Frombork, Elbląg, Braniewo, Pieniężno, Lidzbark wraz z Warmińskimi Termami, Olsztyn, Malbork… Wszystkie te miejscowości można zwiedzić na jednodniowych wycieczkach. Atrakcją jest wycieczka statkiem na Mierzeję Wiślaną, lub wodna podróż przez Kanał Elbląski, Jezioro Drużno -rezerwat wodnego ptactwa i Kanał Ostródzki. Jadąc w stronę Fromborka lokalną drogą nad zalewem można wręcz zachłysnąć się, zapierającymi dech w piersiach widokami na Mierzeję Wiślaną. Nasze dzikie tereny wokół wsi obfitują w dziką zwierzynę i ptactwo. Spotkanie na spacerze borsuka, łosia, czy zobaczenie z bliska orła, jest tu codziennością.

Okolice Nowej Pasłęki, Zalewu Wiślanego i Braniewa to świetny nocleg dla amatorów rowerowych wycieczek, żeglarzy, wędkarzy, a także wielbicieli sportów wodnych.

Napisz do nas